Polski Dom Rodzinny Serce jest świadkiem ciekawych wydarzeń, gościł wielu ludzi, a jego historia sięga aż początków XX wieku.

Dom na ul. Kryńskiej pod numerem 41 w Sokółce zbudował ….. w 19… roku. Podczas wojny miejsce to służyło jednostkom wojskowym stacjonującym w Sokółce. Właściciel domu rozbudował go. Przez wiele lat zamieszkiwany był przez…. Potem trafił w posiadanie rodziny…. Przez kolejne lata nieużytkowany służył jedynie od czasu do czasu, głównie w chłodne wieczory. Tam spotykaliśmy się z przyjaciółmi przy cieple ognia z kominka/ ze starego, kaflowego pieca, a chwile te przynosiły radość, odpoczynek i ukojenie.

W 2013 roku powstał pomysł by dom ten służył nie tylko nam, naszej rodzinie i przyjaciołom, ale i innym rodzinom oraz każdemu, kto zechce spotkać drugiego człowieka i odpocząć SERCEM.

Jak powstał nasz DOM?

Z marzeń noszonych głęboko w sercu, które są bliskie każdemu z nas, powstał Polski Dom Rodzinny nazwany SERCE, gdyż jego promieniowanie wpływa na los człowieka, decydując w znacznym stopniu o jego szczęściu lub życiowym niepowodzeniu. Prawdziwy DOM jest nie tylko miejscem, zbudowanym na kamiennych fundamentach, lecz stanem duszy, który odzwierciedla się w konsekwencji dokonywanych wyborów i wyznawanych wartości. Nasz wspólny dom nie jest więc budowlą z piasku i cementu, ale pragnieniem podzielenia się z innymi swoimi najcenniejszymi przekonaniami, które mogą im pomóc uwierzyć w siebie i zainwestować w najbardziej potrzebne w życiu rzeczy. Czy zatem prawdziwa miłość i przyjaźń w rodzinie polega na wzajemnym zrozumieniu, akceptacji, wyrozumiałości? Na pewno tak. Najbardziej jednak współczesny Polak potrzebuje troski oraz poczucia bycia potrzebnym, nie anonimowym, lecz należącym do wspólnoty ludzi życzliwych wobec niego. Stąd też koncepcja Polskiego Domu Rodzinnego nie jest dziełem przypadku: stanowi bowiem dogłębnie przemyślany do najmniejszych nawet detali projekt restauracji typu rodzinnego o pięknej i dogodnej lokalizacji, w której każdy szczegół  nastraja pozytywnie, dodając w całości nowych sił i radości życia. Można śmiało powiedzieć, że Serce tworzą nie tylko właściciele i pracownicy. Jest to inicjatywa wielu przyjaciół, którzy bezinteresownie poświęcają wiele czasu, współtworząc klimat duchowy tego szczególnego miejsca. Wyraża się to zwłaszcza w powstawaniu sali na specjalne okazje, którą ze względu na jej wystrój i przeznaczenie została nazwana Salą Historyczno-Rodzinną. Świadczy to o świadomym ukierunkowaniu na poznawanie historii naszego miasta i regionu, jego specyficznych zwyczajów, w tym jakże bogatych tradycji kulinarnych. Nasza historia nie zaczęła się wraz z otwarciem Rodzinnego Domu, lecz jest wędrówką ku przyszłości,  z zachowaniem najlepszych tradycji narodowych i regionalnych. Będziemy bardzo szczęśliwi, gdy jak najwięcej z Państwa zechce współtworzyć historię tego miejsca. HISTORIA POKOLEŃ ZACZYNA SIĘ BARDZO PROZAICZNIE: KTOŚ BUDUJE DOM SWOICH MARZEŃ I ZAPRASZA DO NIEGO GOŚCI.

Nasza galeria